Pojištění všech skel vozidla

žena a auto

Pojištění předního skla vozidla si už zajistila celá řada vlastníků vozidel. Možná, že je k tomu donutily okolnosti. Poškození skla bývá často složité, neboť se může objevit až po určité době. Mnohdy stačí odražený kamínek a problém je na světě. Možná, že namítnete, že tato škoda se uhradí z povinného ručení viníka a že pojištění předního skla vozidla nepotřebujete. To je ale chybný názor. Poškození skla se totiž může projevit až po nějakém čase, kdy již viník je nedostižný. Dodatečně ho hledat je složité obzvlášť, když neznáte jeho SPZ, ale i kdybyste ji znali, tak se sice dá dohledat, ale má to háček. Musí svoji vinu uznat, aby pojišťovna mohla škodu uhradit z jeho povinného ručení. Může také nastat situace, kdy se poškodí ostatní skla vozidla. Pro tento případ se doporučuje pojištění všech skel vozidla.

Proč pojištění všech skel vozidla

Pojištění předního skla vozidla by měl být základ pojistné ochrany na případné škody vzniklé na čelním skle. Z tohoto pojištění se hradí náklady na výměnu nebo opravu skla. Kromě pojištění čelního skla se dá ještě sjednat i pojištění všech výhledových skel vozidla, vyjma střešního okna. Pokud chcete mít zajištěnou komplexní pojistnou ochranu, je vhodné si uzavřít ještě pojištění všech skel vozidla. Pojištění skel není součástí základního pojištění vozidla, neboť patří mezi doplňková připojištění. Proto si ho musíte sjednat dodatečně. To není, ale žádný problém, stačí se domluvit v pojišťovně, lze ho sjednat pro osobní i užitková vozidla.

Kolik stojí pojištění skel

Pojištění předního skla vozidla můžete pořídit vcelku levně. Dá se pořídit již od 600 Kč za rok, cena pojistky se odvíjí od zvolených pojistných limitů. Obvykle můžete vybírat z limitů pojistného plnění od 4 000 Kč až do 500 000 Kč. Některé pojišťovny nabízí toto pojištění i bez spoluúčasti.

 kvalitní havarijní pojištění na auto, promyslete si pojištění auta, kalkulace a srovnání havarijního pojištění,